Hem. SevdaTürküsev


10 Haziran 1969 İstanbul doğumlu olup eğitimini Anadolu üniversitesi İsletme Fakültesine devam ederken 18 yaşında iş hayatına atılmıştır. 

18 yasında Tekstil sektörün de dizaynır olarak çalışmaya başladığı sektörde daha sonra üretim-planlama ve yönetim bölümlerinde görev yapmıştır. İş hayatındaki azim ve gayreti onu iş hayatında olduğu gibi sosyal hayatında da en üst noktalara getirerek üst düzey yöneticisi olarak yıllarca Türkiye’nin çok değerli şirketlerinde yönetici ve Genel Müdür olarak çalışmıştır.


Yurt içinde, Şahinler Holding - Kombassan Holding - Baha Şirketler Grubu gibi şirketlerde üst düzey yönetici olarak görevlerde bulunmuştur. Yurt dışı olarak, en son dört yıl Özbekistan Taşkent şehrinde Bayteks Entegre Tekstil Fabrikası’nın Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Halen İstanbul’da Özbekistan da Genel Müdürlüğünü yaptığı fabrikanın Türkiye şubesinin Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. Yurt dışında ki yönetim ve başarılarındaki azmi aynı zamanda onu basın ve yayın konularına da itmiştir.

Sevda Türküsev’in yoğun çalışmaları ve yönetimi arasında güncel konuları kendine has üslubu ile yansıttığı çeşitli kitapları vardır.

Bu kitaplardan Kişisel Gelişim üzerine yazdıklarından bazıları, Başarılı Kadının Alfabesi- Başarının 101 Sırrı- Ben Başarmak İçin Doğdum.

Sosyal İçerikli kitapları, Başında ki Örtüyü Kirletme- Erkeksen Aldatma Kadınsan Aldanma dır.

 

Halen Son Sayfa isimli Internet Gazeteciliğinde köşe yazarlığı yaparak deneyim ve düşüncelerini halkımız ile paylaşmaktadır.

 

"YAŞAM KOÇLUĞU- KİŞİSEL GELİŞİM- NPL- KURUMSAL VE BİREYSEL DANIŞMANLIK" hizmetlerini de vermektedir.

Sevda Türküsev, Orman Genel Müdürlüğü Ankara- Adapazarı Belediyesi-  İstanbul Bakırköy Kaymakamlığı- Zonguldak Ereğli Liseleri- Adana Tepebağ İmam Hatip Lisesi gibi kurum kuruluşlarda ve ayrıca özel sektöre ait firmalarda Kişisel Gelişim- Başarı- Motivasyon seminerleri - panelleri - eğitimleri vermeye devam etmektedir.


Değer ve inançların yozlaşmaya başladığı günümüzde bu değerlerin önemini ve bu değerlere sahip çıkılması gereğini vurgulayan: Kaliteli bir yaşam sürülebileceğini ispatlayan, iş hayatındaki disiplin ve azmin başarının aslı olan olmazsa olmazlarından olduğunu vurgulayarak bu görüşleriyle harmanladığı düşünce ve eğitimlerini konferans, seminerler şeklinde vermektedir.  Bilgi ve eğlenceyi bir araya getirerek hayatı yaşanır bir hale getirmenin önemini vurgulamaktadır.  

 

Ayrıca toplumumuzun tükettiği Gıdalar konularında bilinçlendirme çalışmaları ve seminerleri yapmaktadır. Öneri ve düşüncelerini www.helalgidadenetim.com Internet sayfasında yayınlamaktadır.   

 

İletişimin önemini her seferinde vurgulayan Türküsev, halen Genç Gelişim, Rasyonel, Beyin Gücü dergilerinde ve www.sonsayfa.com internet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

Türküsev, yazdığı köşe yazılarıyla ve konulara farklı yaklaşım tarzıyla İnternet gazeteleri arasında en çok okunan yazarlar arasına girmeyi başarmıştır. 

 

 

 

4

Duygu Kontrolünün Önemi

Duygularımızın hayatımızın merkezi olduğunu bilmeden yaşadığımızın farkında mısınız? Yaşamımızın her anı aslında duygularımızın kontrolü veya kontrolden çıkması ya da duygularımızı yitirmemizden oluşur. Her zaman mantığımızın...

29 Ağustos 2010 | 2957

Devamı


Kendi Yaşam Koçunuz Olun...

Hepimizin içinde bazı zamanlarda kocaman boşluklar oluşur ve bu boşluğun içinde kaybolup gittiğimizi hissederiz. Ve birilerinin gelip bu boşluğun içinden bizi çekip çıkarmasını bekleriz. Bu birileri kimi zaman...

09 Ağustos 2010 | 2943

Devamı


Tümünü Görüntüle