Pdg. Psk. Dan. Sevil YAVUZ


Anne Baba Becerileri Geliştirme Merkezi Kurucusu

Pedagog Psk.Dan Sevil Yavuz

 Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi öğretmenliği, ikinci alan olarak Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık lisans programından Yüksek Onur derecesiyle mezun oldu. Mezuniyetten sonra  İngiltere'de  eğitim kurslarına ve çeşitli seminerlere katıldı. 


     Türkiye'de eğitim ve sağlık kurumlarına pedagojik danışmanlık yaptıktan sonra Türkiye'nin ilk Anne Babaların Becerilerini Geliştirme Merkezi olan  "Parenting Skills & Counseling Center"ı açtı. Ailelere anne baba becerilerini geliştirebilmeleri için egitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

 Yavuz, Psikoloji alanında Yüksek Lisans Eğitimine devam etmekte ve bu alandaki araştırmaları ve yenilikleri takip etmektedir.
         

Ayrıca çeşitli sağlık, eğitim dergileri ve  sitelerinde köşe yazarlığı yapmakta,  TV Programları ve Haber Bültenlerinde uzman görüşlerini paylaşmakta, çeşitli firmalara kurumsal danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Şuanda P&G (Procter & Gamble)'ın Markası Prima & Orkid'in pedagojik danışmanlığını yapmakta, Prima Aile Enstitüsü (PAE)'nün uzman ekibinde yer amakta, www.orkid.com.tr ve www.kızlararasinda.com.tr, www.prima.com.tr sitelerinin içerik danışmanlığını yapmaktadır.

Aynı zamanda Milliyet Gazetesi www.milliyet.com.tr sitesinde Köşe yazarı olarak "Çocuk & Ergen Psikolojisi" köşesinde düzenli olarak yazmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bildiği için yabancı uyruklu ailelere eğitim hizmeti sunmaktadır.

Uzmanlık Alanları:

0-18 Yaş Çocuk ve Ergenlere Psikolojik Destek

Aile ve Çocuk Danışmanlığı

Holding ve Şirketlere Kurumsal Danışmanlık

Kurum ve Kuruluşlara  Aile ve Çocuklarla İlgili seminerler

Medyaya (TV, Basın) Pedagojik Danışmanlık

  
 Kurumsal Referanslar

Procter & Gamble (P& G)  http://www.pg.com.tr
Medyaevi :  http://www.medyaevi.com.tr
Prima:  http://www.prima.com.tr/tr_TR/home
Orkid:  http://www.orkid.com.tr/
ve http://www.kizlararasinda.com/
Mermedya: http://www.mermedya.com
Rdb Reklam Şirketi http://www.rdb.com.tr

Kale Holding A.Ş  http://www.kale.com.tr


Ailelerin Referanslarını okumak için tıklayın 


Aldığı Eğitimler

 

 

*Psikolojik Testler Derneğinden WISC-R Zeka Testi, C.A.T ( Çocuklar için Algı Testi),  LOUISA DUSS ( Psikoanalitik Öyküler Testi),T.A.T (Tematik Algı Testi), MMPI (Minesota Cok Yönlü Kisilik Envanteri) testleri uygulayıcısı eğitimi aldı.
* Psikolojik Testler Derneğinden "Çocuklarda Objektif Testler Eğitimi" aldı(Porteus Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi (Catell Culture Free İntellegence Test), Aleksander Pratik Zeka Testi-Kohs Küpleri, Frostiğ Gelişimsel Görsel Algı, Ankara  Gelisim Envanteri (AGTE), Gessel Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Kelime-Anlama Testi, Kent Egy).
* ABD'li Dr.Byron ve Dr.Carol Norton tarafından eğitimi verilen "Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi)" sertifikası almıştır.
* Academy of Cognitive Therapy (ACT) 'nin eğitici terapisti ve Bilişsel Davranış Terapileri Derneği Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Hakan Türkçapar'dan Yoğunlaştırılmış Bilişsel Davranışçı Terapi? eğitimi almıştır.
* Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzmanı, Prof. Dr. Mücahit Öztürk'ten "Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı" Eğitimi aldı.
* Family Enhancement and Play Terapi Merkezi Kurucusu PhD, Dr. Risë VanFleet tarafından verilen "Yoğunlaştırılmış Filial Therapy" eğitimi alarak Filial terapist olarak ailelerle çalışmaya başladı.
* Gelişimsel Çocuk Nöroloji Derneği tarafından adaptasyon çalışması yapılan "Denver II Gelişim Tarama Testi" uygulama eğitimi aldı.
* Dr.Risë Vanfleet'ın tarafından geliştirilen "Child-Centered Play Therapy" eğitimini Dr. Rise Vanfleet tarafından aldı;
* Dr.Ender Uzundemir Marangoz'dan "Portage Eğitimi Paketi" sertifikası aldı.
* "Good-Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel-Motor Algılama Testi, Burdon Dikkat Testi" eğitimi aldı.

Pedagog Nasıl Seçilir?

Pazarlamacı gibi davranan Diplomalı Pedagoglara Dikkat edin! “Diplomasına rağmen etik çalışmayan, interneti kullanarak aileleri tuzağa düşüren, her türlü indirimi yapacağını söyleyerek pazarlamacı gibi...

07 Nisan 2011 | 2501

Devamı


Tümünü Görüntüle