Psk. Aybüke Akdeniz


 

Psikolog ve Aile Danışmanı Aybüke Akdeniz İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde üstün başarı bursu ile yüksek onur öğrencisi olarak öğrenimi sürdürmüştür ve Psikoloji Bölümü’nden 2014 yılında bölüm birinciliği ile mezun olmuştur.

Lisans eğitiminin son iki yılında kendi bölümünde  asistan öğrenci olarak çalışmıştır. Lisans eğitimi süresince İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı’nda Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün yanında afazili ve dizartrili bireylerde dil ve konuşma terapisi yöntemlerini ve uygulamalarını gözlemlemiş, Madde ve Alkol Bağımlığı Birimi’nde ve  Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Klinikleri’nde gönüllü gözlemci olarak staj yapmıştır. Ayrıca Kaçuv’da (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) kısa bir süre etkinliklerde bulunmuştur.

Lisans eğitimi süresince çok sayıda eğitim, seminer, konferanslara katılmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitiminin yanında, kendini devamlı yenileme ve geliştirme ihtiyacıyla, mesleki eğitimlerine devam etmektedir. Şu an psikolojik danışmanlık merkezinde süpervizyon eşliğinde psikolog olarak çalışmaktadır. 

 

Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi birbirini hiç tanımayan iki kişinin ilk karşılaşma anıyla başlayan kimi zaman sancılı kimi zaman keyifli olan, kişinin kendine doğru yaptığı bir yolculuk ve yenilenme sürecidir. Tıpkı tırtılın kendini eriterek kozasına...

18 Kasım 2016 | 3558

Devamı


Tümünü Görüntüle