Delimisin? Güçlü Olduğumuda Nereden Çıkardın?


04 Mayıs 2009

3342


Dünya yuvarlaktır evet!

Nereden yola çıksan sonunda başladığın yere gelirsin tamam.

Yollar kolay ulaşımı sağlamak,uzağı yakın yapmak içindir onada tamam.

Yaşamın merhemetli elleri sen kazık fren yapmana rağmen seni ileri doğru götürmek için çırpınırken,neden inatla ilerlememeye,neden geriye gitmeye çabalarsın?Dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlamak içinmi?

Geldiğin yollarda başına gelenlere hayıflanarak,elinde ayağında oluşan çizikleri kanatarak,yaralarının iyileşmesine izin vermeyerek,hep geriye geridende geriye giderek ana karnındaki emniyetli haline döneceğinimi sanıyorsun?

Bugünü farketmez,bu günü yaşamaz,dünlerde kalmaya inat edersen hayattan yarınlar için alacağın olacağını,böylece daha uzun yaşayıp ölmeyeceğinimi sanıyorsun?

Yaşlılık ocağına düştüğünde yaşamadığın bu günlerin tahsilini yapacağını,yaşamayarak biriktirdiğin bu günlerin sana gençlik aşısı olacağını,gençleşeceğinimi düşünüyorsun?

Bugünün bir sonrasında bu gününde dün olduğunu,onunda mutfağında ustası olmadığın için heder oluşundan şikayetle tarafından harcandığını;

Vahlarla,keşkelerle,pişmanlıklarla,utançlarla mutluluğu,huzuru yaşaya bileceğın anları delik cepteki paralar gibi fark etmeden saçtığını,kaybettiğini ölüm anındamı anlayacaksın?

Nedametin,suçluluk duygusunun dalğıçların ayaklarına bağladıkları ağırlıklar olduğunu,ağırlıklarla tekrar yüzeye çıkılamayacağını boğuluncamı fark edeceksin?

Affet kendini,olduğun gibi kabul et!

Dün yaşadıklarında talebine/beklentine ve beğenine uymayanlar varsa bilincinin,duygularının,hislerinin,dikkatinin,disiplinin acemilik dönemi,cahiliye dönemi olduğunu varsay;

Cahiliye/acemilik döneminden geriye kalan pişmanlık,utanç ve suçluluk duygularının dışındaki deneyim,tecrübe ve bilgi birikimini bir araya getirip can kurtaran yeleği yap.Yapki seni yutmak isteyen karamsarlık,yetersizlik,işe yaramazlık,suçluluk ve haksızlığa uğramışlık denizinden seni kurtarsın!

Gücün ve güçlünün sözlük karşılığının abuk uydurma masallardaki korkunç canavar olmadığını;

Aksine gücün seni yutmak yemek ve yenmek isteyen karamsarlığa(senden başka çoğunlukla kimseye kötüymüş gibi görünmeyen,olaki dahada kötü olan anılara,anlara) direnmeni/yenmeni sağlayan,bir daha senin semtine uğrayamaz hale getirmeni garantiliyen sihir olduğunu;

Bu sihrin doğuştan sende bulunduğunu,kovsanda,atsanda senden ayrılmayacağını,kullanma yı unuttuğun için biraz paslanmış olabileceğini,hemencecik fark edilerek,soğuk kanlılıkla kulanıldığında ilk seferinden itibaren görevinin başına döneceğini;

Gücünün heybeti ile Öz güveninin dağları deleceğini,canavarları yeneceğini UNUTMA!


Yorumlar