Cinsellik ve Seks


09 Temmuz 2015

1951


Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır.*

Yapılan tanımdan da anlaşıldığı gibi cinsellik, aceleci ve telaşlı olmanın aksine rahatlamış ve gevşemiş olmak, hislere ve hazza odaklanarak dokunmanın ve sevişmenin verdiği heyecanla tutkulu olmak ve isteklerini açık bir biçimde ifade ederek ruhunuzu ve bedeninizi partnerinizle paylaşmak gibi önemli kuralları kapsamaktadır. Ancak aklınıza hemen seks, ayıp, günah ve yasak kelimeleri gelmesin; çünkü haz ve tutku ile dolu bir cinsel hayat sadece seks  ile bağdaştırmak ya da temellendirmek eksik ve yetersiz olduğu gibi cinselliğe ayıp, günah ve yasak çerçevesinden bakmak da doğru değildir.

Cinsellik, yemek yemek su içmek gibi vücudun olmazsa olmaz ihtiyaçlarındandır, kişisel olarak bir isteğiniz ya da bir tercihiniz değil insalığın var olmasından beri nesilden nesile aktarılan bir dürtüdür ve cinsellik; ayıp, günah ve yasak değildir.

Her ne kadar toplumda cinsellik denince ilk olarak penis ve vajinanın birleşmesi, cinsel ilişki veya orgazm olmak ve boşalma olarak ya da seks düşünülse de cinsellik demek sadece seks demek değildir. Bu şekilde cinselliğin sadece seks olarak veya ilişkiye girmek, kadın ile erkeğin birleşmesi olarak düşünülmesi ve ya algılanması doğru değildir.

Seks, cinsel hayatımızın bir parçası; cinsellik, hayatın en temel ve en derin parçasıdır. Cinsel hayatınızdan memnun olmak, tutku ve haz dolu bir cinsel hayatı partnerinizle yaşamak ve partnerinize yaşatmak için sadece ruhunuzu ve bedeninizi paylaşmanız yetmez; hayatınızı da partnerinizle paylaşmanız gerekmektedir.

Partnerinizle güzel bir havada el ele yürüyüş yapmak, başbaşa romantik bir akşam yemeği yemek, ortak seçilmiş bir filmi aynı koltukta kucak kucağa uzanarak izlemek, sinemaya ya da tiyatroya gitmek, küçük süprizler yapmak, değer vermek, partnerinize onu sevdiğinizi göstermek, birlikte kitap okumak vb. hayatınızı paylaştırırken; sarılmak, öpmek, koklamak, aşk dolu sözlerle iltifatlarda bulunmak, romantik cümleler söylemek ve romantizmi yaratacak jestlerde bulunmak, ilişkinize erotizmi katacak erotik cümleler söylemek, fısıldamak, ima etmek ve küçük, kışkırtıcı, tahrik edici erotik süprizler yapmak ise ruhunuzu ve bedeninizi paylaştırır.

Tüm bu saydığımız ve aklınıza gelebilecek daha niceleri hayatınıza renk kattığı gibi partnerinizle olan ilişkinizi de monotonluktan kurtarmakta, çatışmaların yaşanmasını engellemekte; güveni, heyecanı ve yeniliği hayatınızın her alanına yerleştirmektedir.

Güvenin, heyecanın ve süprizlerin olduğu, yeniliklere açık bir hayat, cinsel hayatınızın da heyecanlı, tutkulu ve haz alıp haz vermeyi maksimum derecede sağlamaktadır.

Unutmayınız ki mutlu ve keyifli bir cinsel hayat size ve partnerinize tutkulu, orgazmın ve boşalmanın doruklarında yaşatacak vazgeçilmez bir seks hayatı sağlayacaktır. Gerçek şu ki seks, mutlu bir cinsel hayatın meyvesidir. Seks; mutlu ve keyifli, monotonluktan uzak, yeniliğe ve gelişime açık bir cinsel hayat sonucunda partnerinizle yaşadığınız en özel andır.


Yorumlar