CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi (2016)

Sporda Psikoloji ve Performans Konulu Konferans Gerçekleşti


Prof Dr. Turgay Biçer ,Kocaeli Birlikspor Alt yapı antrenörleri, futbolcuları ve sporcu velilerine "Sporda Psikoloji ve Performans"konulu konferans verdi.

Kocaeli Birlikspor alt yapıya yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor. Geçtiğimiz ay İl Hakem Kurulu tarafından yeşil siyahlı futbolculara futbol oyun kuralları hakkında eğitim konferansı ardından da ünlü mentol Prof. Dr. Turgay Biçer'le "Sporda İletişim ve Performans Becerileri" konulu eğitim konferansı Kocaeli Birlikspor'lu futbolculara eğitim seminerleri verilmişti. Son olarak Kocaeli Birliksporlu alt yapıya yönelik futbolculara Turgay Biçer nezaretinde yeni bir eğitim semineri verildi. Uluslararası Gençlik Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen konferansa kulüp başkanı Fahrettin Kandemir, kulüp yöneticileri Kemal Demir, Fikret Yıldız, antrenörler, futbolcular ve sporcu velileri katıldı.Yaklaşık bir buçuk saat süren konferansta, futbolcular Biçer'i pür dikkat dinledi.

Sporda psikoloji ve performans konularında örneklerle futbolcuları bilgilendiren ünlü mentol Turgay Biçer,"sporsun işlevinde sağlık, eğitim, iletişim, sosyalleşme, ekonomik ve yarışma kısımları yer alıyor. Biz bu beş maddeyi unutup altıncı madde olan yarışma kısmına şartlanıyoruz. Buda bizde aşırı hırsı getiriyor. Biz sporu yaparken her şeyin en iyisini yapmak için yapmalıyız.Felsefeciler sporu sadece eğlenmek için yapılan ve insana özgü bir olgu olarak ele alır.sporu kazanmak yada kaybetmek arasına sıkıştırılmaz.Sporun temeli sağlık, saygı, işbirliği,mutluluk başarı eğlence ve kendini geliştirmektir."dedi.Konferansın ardından futbolcular toplu fotoğraf çekildi.


3. Sayfa | 3019 | 12 Mart 2015
Yorumlar