CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi (2016)

CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi (1-3 Nisan 2016)


Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'nin organize ettiği, The International Masterson Institute (IMI), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) ve German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS) tarafından desteklenen, 1–3 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara'da Notte Otel'de düzenlenecektir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'nin organize ettiği, The International Masterson Institute (IMI), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) ve German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS) tarafından desteklenen, 1–3 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara'da Notte Otel'de düzenlenecek olan CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi'nin teması; tedavisi ve cinsel terapisi en zor olan cinsel işlev bozukluklarının başında gelen "düşük cinsel istek bozukluğu", kongrenin sloganı ise; "Dünya Isınıyor Biz Neden Soğuyoruz?" olarak belirlenmiştir. Çünkü son yıllarda hem Türkiye'de hem de tüm dünyada cinsel istek bozukluklarıyla başvuran bireylerin veya çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Son bilimsel araştırmalar ve yeni uygulanmaya başlanan cinsel tedavi yöntemleri cinsel sağlık bilimindeki tartışmaları hep gündemde tutuyor. Elde edilen yeni bulgular günlük tedavi uygulamalarımızı değiştirecek gibi görünüyor. Bu nedenle başta "düşük cinsel istek bozukluğu", "cinsel tiksinti bozukluğu", "hiperseksüalite" (nemfomani ve satiriazis), "perversiyonlarla bağlantılı bozukluklar" (kompülsif mastürbasyonpornografi bağımlılığı, telefonda seks yapma - sanal seks, şiddetli cinsel istek uyumsuzluğu) gibi cinsel bozukluklar olmak üzere, "libido, şehvet ve tutku", "cinsel fanteziler", "cinsel aşk oyunları", "erotik filmler, erotik kitaplar ve cinsel oyuncakların cinsel terapide kullanılması" gibi birçok konunun ve"cinsel işlev bozukluklarının tedavilerindeki yeni yaklaşımlar" başlığının kongremizde ayrıntısıyla tartışılmasını amaçlıyoruz.

Uzun konferans bölümleri (yaklaşık 45 – 60 dakika), poster ve oral prezentasyon bölümleri, workshoplar ve tartışma bölümlerimiz ile nitelikli bir program oluşturacağımıza inancımız tamdır. Bilimsel konferans planımız Kongre Bilimsel Kurulu tarafından oluşturulacaktır. Bu Kongre’ye katılacak herkesin öğrenebilmesi, cinsel sağlık bilimindeki yenilikleri izleyebilmesi, alanında uzman olan bilim insanlarıyla tanışması ve meslektaşlarımızın fikir alışverişinde bulunmaları için gerekli olan bilimsel ortamı ve sosyal programı hazırlamaktan büyük onur duyacağız. Katılımcılar sosyal etkinliklerin yanında, sabah saat 9'da başlayıp, gece saat 12'de biten akademik açıdan rüyaların ötesinde bilimsel bir deneyim yaşayacaklardır.

Başta psikiyatri uzmanları, cinsel terapistler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları olmak üzere tüm ruh sağlığı profesyonellerini, jinekoloji, üroloji, aile hekimliği gibi ilişkili diğer disiplinlerdeki tüm hekimleri Nisan ayında multidisipliner bir şekilde organize ettiğimiz CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi'nde buluşmaya davet ediyoruz.

Dostluk, sevgi ve saygılarımızla.

Prof.Dr. Gerald R. Weeks - Kongre Başkanı

Kongre web sitesi: http://www.cised.org.tr/kongre2016/


Eğitim & Kongreler | 2469 | 22 Aralık 2015
Yorumlar