CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi (2016)

CİSED - 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi


CİSED - 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi; 1-2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara da düzenlenecek olup kongrenin konusu CİNSEL SAPKINLIKLAR VE FARKLI CİNSEL YAŞANTILAR 'dır.

CİSED - 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi; 1-2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara da düzenlenecek olup kongrenin konusu CİNSEL SAPKINLIKLAR VE FARKLI CİNSEL YAŞANTILAR 'dır.

Kongre'nin davet mektubu aşağıdaki gibidir.

Değerli Meslektaşlarımız,

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) olarak organize ettiğimiz ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER)Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER) ve Psikolojik Araştırmalar Enstitüsü Derneği (PAED) tarafından desteklenen, 1-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında ANKARA'da NOTTE OTEL'de düzenlenecek olan CİSED 1. ULUSAL CİNSEL SAĞLIK KONGRESİ'nin teması "CİNSEL SAPKINLIK (PARAFİLİ) BOZUKLUKLARI VE FARKLI CİNSEL YAŞANTILAR" olarak belirlenmiştir. Tekrarlanan ve kişiye sıkıntı verebilen çok özel cinsel fanteziler, yoğun cinsel dürtüler ve davranışlar ile karakterize cinsel bozukluklar olan cinsel sapkınlıklar'ın ( fetişizm bozukluğu, pedofili bozukluğu, mazoşizm bozukluğu, sadizm bozukluğu, gözetlemecilik bozukluğu (röntgencilik), göstermecilik bozukluğu (teşhircilik), sürtünmecilik bozukluğu ve karşı giyim (transvesti) bozukluğu gibi) ve cinsel travmalar'ın yanı sıra eş değiştirme, eşini başkasıyla ilişkide seyretme, eşini başkasıyla ilişkiye zorlama gibi sıra dışı davranışlar 'ın cinsel sağlık bilimindeki tartışmaları her geçen gün artıyor. Elde edilen yeni bulgular günlük tedavi uygulamalarımızı değiştirecek gibi görünüyor. Kongremiz için seçilen bu tema, bu tür eğilimleri olan bireylerin ve çiftlerin yaşadıkları cinsel sorun ve cinsel işlev bozukluklarının tedavilerinde karşılaşılan zorlukların kongremizde ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacaktır.

Uzun konferans bölümleri (yaklaşık 45 - 60 dakika), poster ve sözel sunum bölümleriworkshoplar ve tartışma bölümlerimiz ile nitelikli bir program oluşturacağımıza inancımız tamdır. Bilimsel konferans planımız Kongre Bilimsel Kurulu tarafından oluşturulacaktır. Bu Kongre'ye katılacak herkesin öğrenebilmesi, cinsel sağlık bilimindeki yenilikleri izleyebilmesi, alanında uzman olan bilim insanlarıyla tanışması ve meslektaşlarımızın fikir alışverişinde bulunmaları için gerekli olan bilimsel ortamı ve sosyal programı hazırlamaktan büyük onur duyacağız.

Tüm cinsel tedavi uzmanlarını, cinsel terapistleri, psikiyatristleri, psikologları, psikolojik danışmanları, diğer ruh sağlığı profesyonellerini, jinekologları, ürologları ve ilişkili diğer disiplinlerdeki hekimleri kongremizde buluşmaya davet ediyoruz.

Dostluk, sevgi ve saygılarımızla.

Detaylı bilgi için kongre web sitesi: http://www.cised.org.tr/kongre2015/


Eğitim & Kongreler | 3238 | 27 Ocak 2015
Yorumlar