CİSED 2. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi (2016)

13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi - 2015 Mersin


13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi, 7-8-9 Ekim 2015 tarihlerinde Mersin'de düzenlenecektir.

13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi, 7-8-9 Ekim 2015 tarihlerinde Mersin'de düzenlenecektir. Kongre davet yazısı aşağıdaki gibidir.

Değerli meslektaşlarımız,

Sizleri, Mersin Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin işbirliği ile 7-9 Ekim 2015 tarihlerinde Mersin Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan XIII. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi’ne davet etmekten onur duymaktayız.

Kongremizin ana teması “21. Yüzyılda Gelişen PDR ve Alt Uzmanlık Alanları” olarak belirlenmiştir. Ülkemizde PDR’nin okul danışmanlığı bağlamında belirli bir noktaya geldiği düşünülmektedir. Son yıllarda PDR lisans programları ve programlardaki öğrenci sayılarındaki kontrolsüz artış nedeniyle önümüzdeki dönemde bir arz fazlası yaşanabileceği de öngörülmektedir. Öte yandan değişen toplumsal koşullar yeni hizmet taleplerini doğurmaktadır. PDR’nin de bu taleplere gecikmeden cevap verebilecek durumda olması kaçınılmazdır. Bilindiği gibi 7-8 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi PDR Anabilim Dalı ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen 13. Anabilim Dalı Başkanları Toplantısında “alt uzmanlık alanlarını içine alan bir bölüm olma” teması ele alınmıştır. 13. Ulusal Kongremizde de PDR’nin alt uzmanlık alanlarının tartışılmasının, bu bağlamda önümüzdeki sürece bir vizyon belirlemenin yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu kongrede PDR’nin kariyer psikolojik danışmanlığı, aile ve evlilik psikolojik danışmanlığı, rehabilitasyon psikolojik danışmanlığı ve ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı gibi alt uzmanlık alanlarının,  gerek ulusal gerekse uluslar arası düzeyde önemli uzmanların davet edilerek konferanslar, paneller, çalıştaylar ve çeşitli tartışma platformları yoluyla tartışılmasını ve bu tartışmalar ışığında geleceğe dönük bir yol haritasının belirlenmesini beklemekteyiz.

Sizleri Mersin’de misafir etmek ve katkılarınızdan yararlanmak dileğiyle…

Saygılarımızla

Prof. Dr. Alim KAYA
Mersin Üniversitesi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Anabilim Dalı Başkanı
Prof. Dr. Filiz BİLGE
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Genel Başkan

Kongre web sitesihttp://pdrkongre2015.mersin.edu.tr/


Eğitim & Kongreler | 2963 | 18 Aralık 2014
Yorumlar